Průvodce Festivalem fantazie pro larpery


Tarenor - zveřejněno28 Červen 2011

Logo manifestu fantastikyTak tu máme největší con u nás - Festival Fantazie, a ať již jste rozhodnuti tam jet či o tom teprve uvažujete, může se hodit přehledný seznam událostí s tématikou larpů, který jsem pro Vás připravil. Máme tu čtyři larpy, sedm přednášek, jednu besedu, jednu projekci trailerů a jednu soutěž. A naštěstí nedochází ke křížení programů.

Stejně jako na PragoFFestu, hlavní slovo na poli larpů zde má linie Manifestu fantastiky, která larpovou tématiku obsahuje od pátku 1. června do pondělí 4. června. Doplněna je dále larpem ze světa Harryho Pottera v úterý večer, ve středu v linii SpyCon se můžete podívat na přednášku o špionech na larpu a poslední linií, která nabídne něco o larpech je MaelströM Gaming a to ve čtvrtek a pátek.

Více informací pak naleznete v tabulce a ve výpisu anotací níže.


tabulka

Manifest fantastiky (RPG, larp, fandom)

LARP, aneb jak být správné CPčko
Jan Otipka "Elf" 
9812 P, N, 1h, Pátek 1.7 21:00h
Jak zahrát CP na larpu a jakých chyb se vyvarovat...

Historky s asistenčním psem na larpech
Ladislav Maksoud "Aladalar" + Iris z Bohyně lovu, Elohir 
9842 B+P, N, 1h , Sobota 2.7 12:00h
Historky z larpů, bitev a jiných akcí, aneb jak asistenčně-larpovský pes pomáhá.

LARP: Liar Game
Luboš Brhel "Arling" 
9847 G+B+W, A, 1h, Sobota 2.7 17:00h
Komunikační larp pro všechny, kteří dokáží myslet lstivě! Varování! Vše proběhne v tradici japonských her! Tedy spoustu barviček a šáhlé hudby. Principem hry je vyzrát nad protihráči, spojovat se do týmů, zrazovat a lhát... Zkrátka dělat vše pro to, abyste vyhráli. Vše v duchu roleplayingu!

LARP v ČR
Michal Truhlář "Mealtiner" 
9828 P+B, N, 1h, Neděle 3.7 10:00h
Zažít příběhy z jiných světů, cítit vzrušení a adrenalin. Prožít dobrodružství, která v běžném životě nenajdete. Larp je příběh, ve kterém není nic definitivně dáno. Je to chvíle strávená ve světech filmů a knížek. A krom toho je larp hra, kterou můžete hrát také.

LARP Malleus Maleficarum
Jan Volný "Eridor" + Damián Kastner 
9835 G+W, N, 04:00h, Neděle 3.7 11:00h
Komorní larp z prostředí inkvizičního tribunálu v Českých zemích v 15. st. Hráči jsou situováni do rolí členů tribunálu a rozhodují o životě a smrti obžalované. Výsledek tohoto rozhodnutí má zásadní vliv na budoucnost Českých zemí.
Více na: http://www.larpard.cz/malleus-maleficarum

FF larpy

Dvacet let Pána prstenů
Michal Truhlář "Mealtiner" 
9827 P+B, N, 1h, Neděle 3.7 15:00h
Již dvacet let existuje v české republice larp názvem Pán Prstenů.
V této přednášce bych rád přiblížil historii a zákulisí této akce.

LARP Poselství křemíku
Jan Volný "Eridor" 
9836 G+W, N, 04:00h, Neděle 3.7 16:00h
Komorní larp, kde jsou hráči situováni do rolí vědců uzavřených v podzemním komplexu továrny. Akce je zaměřena na prožitek a na jiný náhled na některé lidské hodnoty.
Více na: http://www.larpard.cz/poselstvi-kremiku

Videotrailery z larpů
Michal Truhlář "Mealtiner" 
9841 F+B+D, N, 1h, Neděle 3.7 20:00h
Nejenom v poslední době je snahou organizátorů vytvářet na svou hru videotrailery. Pokud máte chuť se podívat na některé z těch povedenějších, přijďte. Těšit se můžete i na perličky z dob minulých, které jsou již ztracené, či hůře dohledatelné. A stejně tak na nádherné kusy z poslední doby.

Larpový turnaj
Jana Maksoudová "Elohir" + Aladalar 
9813 G+Q, N, 1h, Pondělí 4.7 14:00h
Přijďte si zabojovat s měkčenými zbraněmi a vybojovat slávu, čest a diplom :)


Harry Potter

Školní trest v Zapovězeném lese
Harry Potter 
4235 G, N, 2h, Úterý 5.7 22:00h
To byly doby, kdy se mohli studenti bičovat a věšet za kotníky u stropu! Dnes jsou ale tresty jiné... ale ani cesta do zapovězeného lesa není zrovna procházka růžovým sadem, jak budou mít možnost se přesvědčit všichni, kdo zlobili (nebo i ti, co byli hodní) v našem závěrečném Potterovském larpu.

 

SpyCon (Agent 007, špionážní filmy+seriály)

Špionem na larpu
Jana Syrovátková "Jixipen" 
3408 P, N, 1h, Středa 6.7 12:00h
Láká vás stát se špionem, ale nechcete tomu zasvětit celý život? A co to zkusit třeba na víkend či měsíc? Nic složitého - stačí se zúčastnit larpu. Dle nastavení příslušného světa můžete být čímkoli - i špionem. Jak na to a jaká to skrývá úskalí?

 

MaelströM Gaming (RPG)

Hrajeme RPG naživo, alias LARP
Adam Streck "Asan" 
9902 P, N, 1h, Čtvrtek 7.7 14:00h
LARP je slovo které může značit odpolední kratochvíli základoškoláků s papírky a provázky, stejně jako dlouhodobý a velmi intenzivní pobyt ve fiktivním prostředí za milióny euro. Jaké podoby hry naživo nabývají na našem území a co všechno a komu můžou nabídnout se pokusí shrnout tato přednáška.

PostApo larpy
Adam Streck "Asan" 
9901 P, N, 1h, Pátek 8.7 18:00h
Účastnit se PA larpu znamená zaplatit často nemalou částku za to, že člověk stráví svůj volný čas ve značném nepohodlí, zapáchající, o hladu a ve špíně. Přesto má tato kratochvíle čím dál tím více příznivců. Proč tomu tak je se přednášející pokusí představit z pohledu autora i účastníka.

 

0
Váš hlas: Žádná

facebook

Nejbližší larpy