Dotazník identity hráče larpu


Redakce LARP.cz - zveřejněno25 Březen 2011

DotazníkVážení hráči larpu,

jmenuji se Filip Uhrovič - mezi hráči spíš Quarles. Moc byste mi pomohli, kdybyste si našli 10-25 minut na vyplnění anonymního online dotazníku - kromě své poznávací značky a věku nemusíte nic psát, jenom klikáte myší - navíc za každý klik získávate 1 exp. Laughing

Píši totiž diplomovou práci z odboru psychologie zkoumající identitu a osobnost hráče larpu v ČR a SR. V ní bych chtěl porovnat osobnost larperů a mudlů, důraz který kladou na jednotlivé aspekty své identity a následně skrze poslední část dotazníku určit, které aspekty her považují za důležité pro jejich identitu a v jakých dimenzích je hodnotí.

Výsledky výzkumu bych později samozřejmě rád publikoval zde. Vaše osobní výsledky jednotlivých dimenzí ještě později (pravděpodobně až v létě) naleznete online u svých poznávacích značek (což se včas dozvíte na těchto stránkách).

Proto neváhajte a jestli hrajete alespoň 2 roky a máte na jílci alespoň 5 zářezů z různých larpů vyplňte českou nebo slovenskou verzi.

Mnohokrát děkuji a přeji dobrou nadcházejíci sezonu!

Quarles

3
Váš hlas: Žádná Průměr: 3 (2 hlasů)

Taky si myslim, ze nektere otazky se daji chapat vice zpusoby, ale jsem zvedava na vysledek!

Nakonec jsme to nedokončil, protože mě prostě odradila dýla a taky to, že mám pocit, že některé otázky se daly pochopit imho více způsoby.

Předpokládám, že "XY je pro mě důležité ve vztahu kdo jsem" se týká opravdu mě a ne mé postavy (koneckonců bavíme se o larpech) je to tak?

http://svetpopadu.blogspot.com/

No, defakto musím souhlasit s Manikem a Satrifem. Seděl jsem u toho cca 45 minut a i když jsem z počátku pečlivě zvažoval odpovědi, po asi padesáté odpovědi jsem přepnul na instinkt a sázel odpovědi jak facky. Click, click, click a je ze mne člověk s poruchou osobnosti XD...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.

ďakujem za názory. ohľadne mindfuck - ten konkrétny dotazník som nevymýšľal ja ale páni v USA. ich predpokladom je to, že podľa toho, ako ľudia vnímajú dané aspekty ako dôležité/nedôležité pre ich identitu budú dávať odpovede a na základe toho sa dá určiť, na ktoré oblasti svojej identity kladú dôraz... k blbému skloňovaniu - ospravedlňujem sa, ako vidíš, nie som native czech speaker, ale snaha bola...

ad dlhý dotazník - priznávam, bola to naivita začiatočníka... ale tak našlo sa vyše 150 ľudí, čo to vyplnilo, takže to snáď bolo zvládnuteľné. samozrejme, každému, kto sa na to podujal a preklikal sa do konca patrí moja veľká vďaka.

1. chyby v textu, některá slůvka se tam zmateně opakovala ve větě jako při chatování na icq, o správnem psaní a skloňování slova LARP/larp tu už také bylo psáno.

2. měl jsem u některých otázek pocit, že nejsou myšleny "úpřímě" neboli že se autor na něco bál zeptat přímo a bral to oklikou, pak jsem nevěděl, co na to odpovědět . Viz. hned první otázka "Věci které vlastním,můj majetek" je důležité pro vnímaní toho kdo jsem? Je to myšleno jako obecné vlastnictví něčeho nebo se řeší i složení majetku a tudíž věci jednotlivých - to že vlastním železný meč o mě něco vypovídá a zpětně mě utvrzuje o tom kdo jsem, ale nejdřív musím nečím být, abych si takový majetek vůbec pořídil. Jak už tu někdo psal - mindfuck.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."

Vyplněno, ale tedy dalo mi to zabrat :D Moc dlouhé :)

Jsem holka co hraje PostApo a miluje akci. :)

Vyplněno, dalo se to zvládnout i za míň než deset minut, a to se vší važností a počestností... taky bych si vymyslel nějaký dotazník, jenom škoda, že při stuidu architektury bych ho moc neuplatnil...

Dushatar Tepelgurth-ghaara.

Ačkoliv ti moc fandím, dát 175 otázek jako jeden dotazník myslím, že je docela nešťastné a pojem TL;DR vám doufám na fakultě náležitě osvětlili.

Mě to osvětlil Jezevec na svém příkladě, pak na mém, pak dalších x kamarádů a od té doby jsem se naučil dělit. Kdybys to pojal jako 3-4 dotazníky, které vycházejí v průběhu měsíce, určitě by to mělo úspěch. Takto se obávám, že to někteří vezmou jako jeden velký vtip a ten zbytek, kteří nejsou ochotni obětovat hodinu na dotazník, to prostě jen nevyplní. Jako třeba já.

--

Kdybych to vyplňoval 10 - 25 minut, absolutně bych se nad otázkami nezamýšlel a sázel z první pocitové ruky. Ani nechci tipovat, jakou by to mělo vypovídací hodnotu.

Máš to tam, jen si nejsem jistý jestli otázka jaký má vliv XXX na vaše vnímání sebe sama není trošičku mindfuck a jestli jsou tedy moje data relevantní. Ale uvidíš :-)

Hodně štěstí s diplomkou.

facebook

Nejbližší larpy