Šaty dámské vhodné na LARP


Lyli - zveřejněno13 Červen 2011

Základní informace

Kategorie:
Cena: 
1000kč

Pozdravení Tobě milá paní či panno,

jest v mé nabídce dvoje šaty jsou. Tebe zajímati jistě budou šaty gotické, a to v skutku umně provedené. Možné je, že postavou kyprou a výraznější oplýváš. Přesto věs, že právě Tobě honosný šat mohu nabídnout, co skryje nechtěné a podtrhne důležité. Takovou přípravu (honosný šat) každý dvořák ve svém šatníku míti musí.

Nyní však již přistupme k samotnému popisku šatu. Za látku pro honosný šat vybrán byl samet fialový. Za doplňky mu slouží bílá a stříbrná barva.
Oděnie mnou ušitý se skládá z spodní suknice a vrchního šatu. Nechybí ani pokrývka hlavy, jak se na ctnostnou pannu a ženu sluší.

Háce (spodnička) je sukně šněrovaná v pase. Jest z bílého plátna, podlinkou (ozdobný lem šatů) ozdobeného a barvu mající jako fialky z jara. Háce jest možno upravit dle výšky Tvé a potřeb.
Suknice (svrchní šat) jest z fialového sametu, jak již bylo řečeno. Samet lesklý, jemný aksamit jsem Tobě vybrala, aby lahodil Tvému tělu a pokožce. Suknice jest zpodlinitiována (olemována) stříbrnou podlinkou a linkou (lemovka), pro přípravu (honosný šat) a zdůraznění Tvé důležitosti jest šat dozdoben perličkami z moře Jadranského vytaženými.
Základní část hedvábníku (závoje) je tvořena fialkovým sametem, doplněným o hedvábník v barvě stříbrno-šedé. Ozdoben jest háčkovanou krajkou a opět perlami.

Jestli stále se linkovati (zdráhat se) chceš, věs, lepší šat než u mě nenajdeš. Lze ho snadno obláčiti (oblékati) a svlačiti (svlékat). Vpředu jest šněrování, kterým je možné výstřih vypasovati. Suknice se vzdieti (navléknout) musí, háce se v pase zašněruje a hedvábník pod vlasy sváže.

Buď s pozdravem, ať bohové Tě ochraňují.
Lylien z Avalonu

Obrázky

Kontakt - Lyli

Kraj:
Hl. m. Praha
eva [dot] brukova [at] seznam [dot] cz

Kategorie bazaru

facebook

Nejbližší larpy