ERIEN 2010: Nová země (Zlenice)


Základní informace
Datum:24. - 27. červen 2010
Pořadatel:Jarin, Khadgar, Akirfa, Tyven, Artex
Skupina:
Typ:Outdoor larp (Fantasy)
Počet účastníků:200
Další informace:15+, Hra vhodná pro nováčky, Hra vhodná pro zkušené,
Předchozí ročníky:
Podpora o.s.:ASF Asociace Fantasy, o. s.
Popis

Démonstvo i jiné pokřivené síly se šíří Zlenickým královstvím jako mor. Nejistota, zmar a bolest jsou vítěznými patrony současnosti, kdy mocní se přes noc stávají bezmocnými a starci nad hrobem neví, zda jistá brzká smrt je stále ještě vykoupením... Zda posmrtný život neustoupil věčnému zatracení!?

V ten čas Aedonovi kněží v Císařství promlouvají plamennou řečí a štvou každého proti herez... (Více)

Tákže..Smile

Tenhle rok jsem se Zlenic účastnila prvně, proto nemůžu říci, o kolik byla hra lepší, pravidla promakanější a tráva zelenější, nicméně několik postřehů by bylo.

1. Cesta na místo akce - nebyla vůbec značená (jak bylo na webu slíbeno), nebo jsem si toho za celé tři dny nevšimla.. Měli jsme v partě člověka, co už se účastnil, takže to pro nás nebyl problém, ale pro některé ano, jak jsem viděla.

2. Zkoušky dovedností. Myšlenkově tu věc velice podporuji a zvedám palec, protože ověření, že hráči skutečně zvládají to, co si nadiktovali, je účelné opatření. Problém byl z mého pohledu v realizaci. Zmatení typu Kdy?Kde?Kdo? by se dalo předejít jednoduše tak, že by se v úvodu předchozí večer řeklo minimálně KDY ty zkoušky začínají.. Tahle neinformovanost (byla to jen chyba blbejch goblinů?) mě donutila skládat zkoušky až někdy v půl třetí a to už jsem z toho čekání byla vážně zralá na skok do studny.

3. Jo, ta studna.. příště hlubší, protože ten necelej metr pádu nic nevyřešil.

4. Zmizelé herní předměty. Tohle je spíš apel na ostatní hráče, než kritika hry samotné, ale sakra neberte si cokoliv, co najdete, protože to tam s největší pravděpodobností čeká na někoho jiného..

A teď ta pozitivnější část sáhodlouhého komentáře Smile

Fajn bylo zopakování pravidel a vysvětlení hry úvodní večer vůbec. I ta vytištěná pravidla pomohla a byla by ještě o moc lepší, kdyby měla trochu větší písmenka Laughing out loud
Úžasná byla i masáž v "bordelu", jen víc služeb za herní peníze!
Fakt mě pobavila aréna a (ano, musím to slovo použít) zvlášť pak epické souboje.. Ostatně někteří spoluhráči byli super Wink

Nevím, jestli se příští rok vrátím, ale tenhle ročník splnil má očekávání a byl příjemný Smile

KING KONG zemřel za vaše hříchy..

Tak toto byl pěkně prosím ten NEJEPIČTĚJŠÍ ročník Zlenic(nebo teď už Erienu), jaký jsem kdy zažil (tuším, že jich bylo dohromady 5)..
Fakt, že nepřijelo zrovna kvantum lidí, což bylo znát zejména v pátek, kdy se skoro nic nedělo, rozhodně akci neubral na kvalitě, spíš naopak. Panovala příjemná komorní atmosféra a nestalo se mi, že bych měl s někým problém.
Pravidla byla naprosto epicky vymazlená, žádné zbytečnosti ani krávoviny, spousta nových dobrých nápadů (hlavně ty životy chválím). RP většiny hráčů byl perfektní, ba přímo epický. Smile A co se té epičnosti týče, sobotní arény a vůbec byly nejen epické, ale i příjemně morálně transcendentní.. Smile
Apropo, doufám, že se brzy objeví zbytek fotek a taky nesestříhaná verze videa!! Laughing out loud

NEPROPADEJTE PANICE

Taky to přidám i sem

Pro mě osobně nejpodařenější ročník, kterej zážitkově překonává pouze první zkušenost se Zlenicema (poprvé je holt poprvé)
Z mýho pohledu byly velmi podařený pravidla, změny byly vysvětleny a nedošlo k nějakým velkým nedorozuměním. Jako pomocník mistra válečníka jsem si to řádně užil a zjistil jsem, že mě to řvaní na lidi prostě baví Wink
A v sobotu odpoledne nádherný bitky coby zombíci nahoře v lese. Všechny arény, skřetboly, souboje na ňadra byly prostě mazec. Všechno nakonec dokonaly střety "průzkůmných" skupin, ochrana žen či rumu a nakonec Linuxáci versus Windowsáci, to mě dodělalo... Jenom škoda, že spoustu lidí už nemělo chuť (nebo čas) si před odjezdem zabojovat.
Nakonec hluboce vyseknutá poklona orgům, bo si to prostě zasloužíte.

Ještě jednou sem Smile

Mňau
Na Zlenice jezdím pravidelně od roku 2003, za nejlepší ročník jsem dlouho považoval 2004,následující měli tendenci klesavou. Bylo to dáno asi tím, že tato tradiční akce hledala svojí novou tvář. A tu letos opravdu našla a myslím si, že hravě překonala onen můj rok 2004 X).

Takže Erien 2010 hodnotím velice kladně a řadím ho mezi nejlepší akce co jsem vůbec zažil. Velmi oceňuji pravidla a systém šatrh s životy. S některými dovednostmi si to chce ještě pohrát, něco přidat, něco zrušit. Myslím, že třeba kouzelník by zasloužil víc prostoru a alternativní kreativity (zaveďme efektáře! Laughing out loud)

Velkým kladem oproti předchozím ročníkům bylo také to, že hráči byli součástí příběhu a věděli co se děje a kdo je kdo. To se zvládlo na jedničku.

Nakládaný hermelín se fakt povedl. A růžová limonáda taky.

Neustále bylo co dělat.

A jak bylo málo lidí, tak to bylo krásně komorní a přátelské. Supr byla i členitost rasová a náboženská. Velmi zábavná byla aréna.

Takže všechna čest orgům, hráčům, doufám, že se líbily kočky a za rok nějaký to epický dobrodružství zase Smile

Můžete nám vzít naše životy, ale ne naši EPIČNOST!! mňááááu

Hodnotit akci

0

Poslední hodnocení

Odkazy