K čertu s lukem..


3 replies [Last post]
Gauldy's picture
User offline. Last seen 9 years 50 weeks ago. Offline

Jeden nátah - podezřelé zapraštění, druhý nátah - můj milý reflexní luk nalomen ve dvou místech.. Sad
Někdo, kdo máte s Hůrkou zkušenosti, mám šanci na úspěšnou reklamaci (ať už ho opraví nebo mi dají nový)? Kdyby stál tři stovky, přejdu to mávnutím ruky, ale když mi v rukou praskne šestnáct set, trochu to člověka rozhodí... Mám ho bez měsíce rok, využíván spíše zřídka (však dřevárna není každý měsíc), žádná předchozí poškození neprodělal.

User offline. Last seen 8 years 25 weeks ago. Offline

Ahoj, bohužel dlouhý luk není určený k jízdě na koni. Právě proto se u mongolů a jiných stepních národů vyvynul krátký a proto i skladný reflexní luk. Dokonce k němu mají i takový pěkný futrálek, který se připíná bokem k sedlu. A ještě jedna věc, při střelbě z takového luku z koně se nestřílí klasicky (šíp na levé straně luku a natahování 2-3ma prstama) ale šíp se zakládá z prava (respetive z vnější strany luku) a tětiva se natahuje palcem pomocí spec. rohovinového prstýnku. To je především z toho důvodu, že z leva ti přikládání šípu nic nepřekáží a hlavně při napínání palcem se ti tětiva jakoby roluje směrem k luku, takže nedochází k odklánění šípů od luku (ze stejnýho důvodu se přikládá při klasické lukostřelbě šíp z vnitřní strany a napíná se dvěmy/třemy prsty).

User offline. Last seen 12 years 16 weeks ago. Offline

zdravím potřebovala bych poradit též s lukem ale spíš ohledně převážení. Jezdim na koni a docela často a mámm problém v sedle. Nemám jezdecký luk ale klasickej dlouhej a mám pocit že už jsem vyzkoušela snad všechno, od přehození přes rameno, přes tělo a i upevnění na sedlo ale s tím se nadlo jet a navíc hřebec je dost živej a občas má svuj vlastní názor na život a většinou se neslučuje stím co bych zrovna potřebovala takže mít volné obě ruce by někdy bodlo:) přehození šikmo přes tělo je sice více méně dobré ale jsem holka takže... nejsou třebas nějaký popruhy přes záda tak aby se dal nosit na zádach napnutej a připravenej k použití??? Nebo je to jen fantasmagorie? Ptám se zkušenějších protože se noha jezdci jsem se nepotkala a těch akcí za sebou taky moc nemám takže ocením jakoukoli radu. díky

Tarenor's picture
User offline. Last seen 3 days 17 hours ago. Offline

Myslím, že by to neměl být problém. Pokud se ten luk rozbil při běžné manipulaci a správně jsi ho skladoval (zvlášť u dřevěného), tak nevidím žádný problém. Reklamace je klasicky dva roky a vybavení na dřevárny nevyjímaje Smile

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Hot news