Vrhací dýky z čeho?


4 replies [Last post]
Vranis's picture
User offline. Last seen 10 years 35 weeks ago. Offline

Ahoj chtěl jsem se zeptat na celkem pěkně zákeřnou zbraň a to je vrhačka neboli vrhací dýka. Nechce se mi utrácet za latexové dýky s tím že ji můžu po někom hodit a někde v terénu ji pak nenajdu. Už jsem zkusil vyrobit vrhačku jádro z koberce a celé pokryté karimatkou a přelepené kobercovkou v rokujeti je zašité malé dřívko něco jako špachtle od nanuku jen trochu tlusčí a méně rozměrné kvůli lepšímu držení při hodu. Házečka je sice velmi měkká a ohebná jen je strašně lehká a zasáhne tak maximálně na 8m při dobré střele. Otázka zní jak moc měkká a těžká musí být házečka aby byla účiná a nikoho nezranila. Díky za odpovědi.

Fandím boji s holemi.
Anathir's picture
User offline. Last seen 7 years 48 weeks ago. Offline

Něco pevného (dřevo) bych tam opravdu nedával. Náhoda je blbec a stejně to na víc jak 5 - 6 metrů házet nebudeš.

Vranis's picture
User offline. Last seen 10 years 35 weeks ago. Offline

Jo ty kotouče by mohli být dobré ,ale mě se nehodí k postavě. Takže kombinace koberec a karimatka. Otázka je jestli tam jako jádro můžu něco švyhnout aby to bylo těší a líp to letělo.

Fandím boji s holemi.
Anathir's picture
User offline. Last seen 7 years 48 weeks ago. Offline

Dělal jsem vrhačky zatím jenom jednou. Z karimatky čepel, zaoblit hroty. Na rukojeť proužek koberce a tenčí karimatku přes něj. Lítá to docela slušně. Z bitev se mi nejvíc líbily vrhací kroužky ala xena. Nemaj nebezpečný výstupky a dobře se házej.

Vranis's picture
User offline. Last seen 10 years 35 weeks ago. Offline

Buď nikdo vrhačky nedělá nebo se nechce pochubit jak a z čeho je dělá. Prosím poděl te se o zkušenosti. Díky

Fandím boji s holemi.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Hot news