Barbar


7 replies [Last post]
Fendr's picture
User offline. Last seen 11 years 17 weeks ago. Offline

Jak by podle vás měl vypadat barbar na LARPu? Jak po vzhledu, tak i podle chování. Slyšel jsem spoustu názorů na barbary, tak se pochlubte s tím svím.

User offline. Last seen 10 years 8 weeks ago. Offline

Má idea -- zkusil bych obecněji jednodušeji. Barbar - pokud se vyjde i z toho co psali ostatní bude mít prostě všechno o jednu nebo 2 generace starší než je nastaven setting daného světa. Jestli jeho kostým může nebo nemůže být honosný bych nechal na hráči a organizátorech ale dokážu si představit Barbara oblečeného do krásné tuniky, kostým inspirovaný 11.-12. stol, na akci inspirované renesancí...
Netýká se to jenom kostýmů ale i zbraní a doplňků samozřejmě.

Romanov's picture
User offline. Last seen 12 years 30 weeks ago. Offline

Barbar je v původním slova smyslu člověk mluvící jiným, nesrozumitelným jazykem-nic víc, nic míň. Tak se na věc dívali Řekové a později Římani. Vždycky záleží na tom, do jakého přijde barbar prostředí, zdali je barbarem, tedy cizákem, ve vztahu k místním-v tu chvíli je jedno, jestli je seveřan, horal, kočovník, divoch z lesa, prostě mu není rozumět a jde z něj strach.....Jinak klasická představa o barbarech se podle mě nejlépe promítá do historie v Piktech a dalších původních keltských obyvatelích Británie-tetování, válečné barvy, šperky, lehké zbroje, řev Wink

Jen jedno musíš, vše ostatní můžeš, mnohé bys měl a mnohé ne.
Samotář's picture
User offline. Last seen 8 weeks 1 day ago. Offline

Bud si barbara představuji jako mix Conana a Barbara z Diabla nebo jako horala....

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
User offline. Last seen 13 years 3 weeks ago. Offline

Tak mě Barbar připomíná pohana a hlavně vikinga. Také bych dost silutoval k horalům na B5A http://b5a.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=4101 ten první příspěvek.

Satrif's picture
User offline. Last seen 6 years 44 weeks ago. Offline

ale každý druhý dobrodruh je cizinec pocházející odněkud a je vždycky něčím zvláštní.

Pochopil jsem to, Olorin popisuje barbary zevnitř hry, t.j. jedna postava uvidí druhou jak si maže na zadek válečné barvy a prohlásí že je to barbar.

Já jsem spíš popsal co si představím, když mi někdo řekne, že "jede" za barbara.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
Olorin's picture
User offline. Last seen 8 years 11 weeks ago. Offline

Tyhle obecné definice jsou většinou k ničemu, ale budiž. Barbar, a obzvlášť na LARPu (tj. typ "svět"), nemusí být žádný Conan (sorry), jelikož barbar je prosté označení cizince, většinou, avšak ne vždy, pocházejícího z civilizačně zaostalejšího prostředí Wink Hlavním atributem barbara je podle mě silná odlišnost. Nemusí být oblečený v kůžích, nemusí být povoláním válečník* nemusí mít inteligenci 0,5 a rozhodně nemusí mluvit jako těžce mentálně postižený**; jediné, co opravdu musí, je být jiný; odlišný; cizí. Konkrétní detaily ale už vždy záleží na dané hře.

*Kmeny s horší hmotnou kulturou (výraz "zaostalejší" je zavádějící) se často o své málo musí rvát, takže mezi nimi bývají bojové schopnosti poměrně rozšířené. Na druhou stranu většinou nemívají dost prostředků, aby živili bojovníky na plný úvazek. Logičtější by u nich byla kombinace bojující lovec, nebo tak něco.
**rozuměj: má svůj vlastní, plně rozvinutý jazyk. Ať už žijí lidé v jakýchkoliv podmínkách, jazyk mají rozvinutý vždy. Paradoxně mají často právě ty hmotně zaostalejší kultury jazyk propracovanější (protože je nekazej internety a podobný svinstva Crazy ). Jiná věc je, že barbar v cizím prostředí nemusí plynule ovládat místní jazyk, to ano.

"Nepleť se do věcí čarodějů, protože jsou důmyslní a snadno se rozhněvají."
Satrif's picture
User offline. Last seen 6 years 44 weeks ago. Offline

Conan! jak po vzhledu tak i chování bude jasným ukázkovým barbarem-válečníkem.

Ale celkem barbaři v základu jsou nevzdělaní lidi, žijící v kmenech, živí se lovem a nájezdy na okolní kmeny. V kmenu jeden nebo pár stařešinů, bývalých válečníků co přežili spoustu válek a nyní již oplývají moudrostí a zbytek kmene jsou mixy v různém poměru válečník-lovec-řemeslník(primitivní).

Co do vzhledu tak ani nemusí mít tu muskulaturu, záleží na světě, můžou být i jako "naši" staří barbaři. Ve výbavě/oblečení cokoli, co se dá z okolního světa snadno vyrobit.

Chování může a nemusí být agresivní, pokud zrovna tenhle kmen spíš loví než válčí. Ale určitě půjdou těžko zotročit, neboť se budou rvát(ať už to umí nebo ne) do posledního.

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Hot news