Návody (dýka)


10 replies [Last post]
User offline. Last seen 13 years 30 weeks ago. Offline

Dobrý den je mi 12 a chtěl bych nějaké levné vybavení aspon nějaké základní třeba dýku nebo něco klidně at je to úplně používané mi je to jedno

Tarenor's picture
User offline. Last seen 4 days 9 hours ago. Offline

skica napsal(a):
Záleží jak velkou dýku. Pokud by se jednalo i o něco menšího lze udělat jádro z jekoru - prostě vyřezat požadovaný tvar dýky a slepit několik vrstev na sebe. Následně lze ořezat hrany a pohrát si s tím...

A s tím se dá i leckde vrhat....

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
User offline. Last seen 10 years 5 weeks ago. Offline

Záleží jak velkou dýku. Pokud by se jednalo i o něco menšího lze udělat jádro z jekoru - prostě vyřezat požadovaný tvar dýky a slepit několik vrstev na sebe. Následně lze ořezat hrany a pohrát si s tím...

Samotář's picture
User offline. Last seen 5 weeks 17 hours ago. Offline

Ještě k dýkám, uvažuj také k čemu jí budeš používat(protože tenká "podřezávačka" se schová mnohem jednodušeji než mačeta používaná v guerillovém boji). Celo měkčené vrhačky taky nejsou špatná věc(návod byl kdysi na Akirfově sluji)...

Zdravím, Tarenore. No, nějak se to všechno strašně zamotalo a já postupně vystřízlivěl a zbořil si vše co jsem mohl. LARP je to jediné co mi po bylinkářství a tvoření zbylo, takže jsem si řekl, že když já nemohu za Larpem do Prahy, musí LARP za mnou... jo letos se vše změní XD.

PS.: Sry za OT...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Tarenor's picture
User offline. Last seen 4 days 9 hours ago. Offline

Samotář napsal(a):
Další možností kde získat vybavení je například i http://arms.cz/ nebo všemožné bazary a vetešnictví.

Výroba dýky je v podstatě stejná jako výroba meče/tesáku. jen odpadá vyvažování. Možná jen doporučuji pro orientaci http://www.asf.cz/download/SBP2006.pdf (doufám Tarenore, že to pořád platí, protože to všem nováčkům doporučuji.

Také není marné najít si v okolí nějakou skupinu a k ní se přifařit. Já takhle přišel ke štítu a tunice XD

Ahoj Samotáři, jak se vede? Smile
Jj, pořád to platí, respektive není důvod proč by to neplatilo. Využívá to celkem dost akcí a nikdo nepřišel se světoborným nápadem jak něco upravit a vylepšit.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
Samotář's picture
User offline. Last seen 5 weeks 17 hours ago. Offline

Další možností kde získat vybavení je například i http://arms.cz/ nebo všemožné bazary a vetešnictví.

Výroba dýky je v podstatě stejná jako výroba meče/tesáku. jen odpadá vyvažování. Možná jen doporučuji pro orientaci http://www.asf.cz/download/SBP2006.pdf (doufám Tarenore, že to pořád platí, protože to všem nováčkům doporučuji.

Také není marné najít si v okolí nějakou skupinu a k ní se přifařit. Já takhle přišel ke štítu a tunice XD

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Samosinus's picture
User offline. Last seen 13 years 7 weeks ago. Offline

Jsem zde nový ale na šermu jsme se už výrobou Larp dýky zaobírali a přišli jsme na vcelku jednoduché řešení hodím ho sem jakmile vyfotím jak dýka vypadá atd..... Mail

Take me down To the paradise city Where the grass is green And the girls are pretty Take me home-GnR
User offline. Last seen 13 years 30 weeks ago. Offline

JO DÍKY NĚCO ZKUSIM

Tarenor's picture
User offline. Last seen 4 days 9 hours ago. Offline

Je fakt, že návod na dýku jako takovou se nikde nevyskytuje. Obecně se dá postupovat jako při návodu na výrobu meče (ať obalovaný či ne) a jako jedna z mála věcí se dá po náležité úpravě koupit dětská dřevěná dýka na různých slavnostech.

Ovšem, kdyby se někdo našel, kdy by chtěl udělat návod přímo na dýku, pak bychom byli rádi.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
User offline. Last seen 13 years 30 weeks ago. Offline

Díky za radu ale jak si mám vyrobit dýku?Prosím dejte mi návod.

Tarenor's picture
User offline. Last seen 4 days 9 hours ago. Offline

Co si zkusit nějaké vyrobit?
Další možností je si za větší peníze pořídit něco v obchodě či napsat konkrétnější inzerát do sekce poptávka-bazar v inzerátech.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Hot news