Puška- aneb chci na larpy za inženýra


68 příspěvků [Poslední]
Obrázek uživatele Arkuwyr
User offline. Last seen 11 let 37 týdnů ago. Offline

no nevim alae myslim si že kdyby se třeba udělal klasika bramboromet Laughing out loud a do něj jen nějaká hole z papíru tak by to mohlo jí Laughing out loud i když nevim jak s tim plynem přecejenom je to dost šlupka když to vystřelá a tastat do hlavy ( i když jen papírovou koulí Laughing out loud) by mohlo bejt dost nepříjemné

-Víte co je cestou válečníka ??? -Cestou válečníka je SMRT!!

No vida, bramboromet, na ten jsem si taky mohl vzpomenout Laughing out loud
Je pravda ze takhle by to slo elegantne vyresit, akorat je tu pak mozna problem se bezpecnosti, nikdy jsem tohle nevidel v praxi tak nevim, nevim...
Jinak dalsi vec by mohla byt, sehnat kompresor, ale tady by uz byl dost slozity mechanizmus a nejsem si jsity, jak dlouho by ten kompresor vydrzel na baterkach-taky tu je pak uz problem ze by to nebylo pekne (tim myslim na fantasy/historii[mimo steampunk XD]). S tim kompresorem to ale zkusim rozvest, protoze mam v planu si doma udelat AS kulomet, prave na pohon tohoto kompresoru.
potato gun je asi zati nejjednodussi a nejmene narocna varianta XD

Ich bin der hellste Stern von allen
Obrázek uživatele Arkuwyr
User offline. Last seen 11 let 37 týdnů ago. Offline

Lidi možná sem objevil něco co by vám mohlo pomoct Laughing out loud řeknu jen to že sem to viděl v praxi a dost hustý. stačilo by udělat jen přeďelávku na akci a potom by to šlo :Djen je potřeba nějak udělat slušný projektily a hlavně náplň aby to nebylo moc silný. tady je odkaz na výrobu "http://www.youtube.com/watch?v=pVDHIGaUxCk" ale obával bych se spíš toho aby se to už nepovažovalu za nedovolený ozbrojování Laughing out loud.

-Víte co je cestou válečníka ??? -Cestou válečníka je SMRT!!

Tak jsem se dnes poradil s panem inzenyrem Cabou (ucitel na CADy), co mi radil tak napr koupit nekde na aukci starou vzduchovku (cena do tisice), a zkusit, s jakou silou by to strilelo larpove projektily (samozrejme vetsi, a upravene aby z toho slo strilet, ne nic mensiho jak oko!). Kdyby nic tak ji aspon rozebrat, zjistit jak presne mechanizmus funguje a zkusit ho vyrobyt ve vetsim meritku.
Je tu otazka, jak silnou chces tu zbran mit (10m obloukem nebo trefit cloveka na 50m-coz je na larpy blbost!) a taky, jestli to budes delat doma v dilne, nebo jestli mas pristup nebo moznost nechat si napr. vysoustruzit pist Smile

Ich bin der hellste Stern von allen
Obrázek uživatele Samotář
User offline. Last seen 4 týdny 6 dnů ago. Offline

Já se teď zase nadchl pro chemii...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
User offline. Last seen 14 let 7 týdnů ago. Offline

Jsem strojař, a tudíž vím, že nápad s pružinou je trochu hovadina Big smile Střelnej prach(a všelijaké alchemistické pokusy) je pro tyto akce příliš nebezpečný. Tužíz zbývá technologie, kterou jsme zmínili možná jen okrajově - guma. Zkusit udělat mechanizmus na principu natažené gumy...zkusím sem umístit obrázek, jak to asi myslím a třeba případně probrat nějaké nedostatky...

Obrázek uživatele Samotář
User offline. Last seen 4 týdny 6 dnů ago. Offline

http://www.slad.sk/forum/viewtopic.php?f=7&t=921&st=0&sk=t&sd=a&sid=fce3...

tuto řeší podobné téma a přišli na to samé co my...

http://www.larp-welt.de/forum/discussion/2303/muskete/

pro němčináře nebo proklikávače odkazů...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.

Zkusil bych nejakou pruzinu, akorat nevim kde jen tak sehnat dostatecne silnou, celkem dobra pruzina je v bezne pasticce na mysi, zase nevim jakou to bude mit silu pri tezsim projektilu, ale klasika zmackanej papir slepenej paskou neni az tak tezky, potom dalsi problem bude spousteci mechanizmus, mozna drzet pruzinu za provazek a pak ho jednoduse pustit

co se tyce nejakyho chemickyho vystrelu, nejsem si jisty jestli ta pracnost bude stat za to, a dalsi vec je bezpecnost, bal bych se, ze mi to orgove nepovoli

Ich bin der hellste Stern von allen
User offline. Last seen 14 let 7 týdnů ago. Offline

Hledal jsem spíš neairsoftovou/ chemickou verzi...něco gumoprakového vidím reálně. Nejsem si jistý ale na B5A a na Azerothu jsem takové kousky viděl. Avšak sem se k nim nedostal moc blízko a nemohl si prohlédnout jejich konstrukci Sad

byl to airsoftovy granatomet predelany na harkonen

Ich bin der hellste Stern von allen
Obrázek uživatele Satrif
User offline. Last seen 6 let 41 týdnů ago. Offline

drace napsal(a):
Satrif napsal(a):

airsoftkou? X)

img src="http://drace.info/fotky/drevo/090913hell/img00071.jpg

Přijde ti TOHLE jako airsoftka? :bigsmile:


ano, nepitval jsem to dopodrobna, ale viděl jsem to zblízka a podle mě je to airsoftka s přimotanou plastovou trubkou a nic víc X)

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
Obrázek uživatele drace
User offline. Last seen 10 let 4 týdny ago. Offline

Samotář napsal(a):
Mě to přijde jako softka s novodurovou trubkou na hlavni...

tak ja se v tom zas nevyznam, nicmene co si pamatuju tak do toho cpali neco, co plnili kulickama... Jak to funguje jsem fakt nezkoumala. (co me prekvapuje, Viper ocividne taky ne, ten to nema na fotkach projistotu vubec Big smile )
vim ze na prvni helsing se planovalo ze to melo plivat molitanovy micky.

Já jsem ještě malé dráče, ale až jednou vyrostu, budu chrlit oheň jako tatínek!
Obrázek uživatele Samotář
User offline. Last seen 4 týdny 6 dnů ago. Offline

Mě to přijde jako softka s novodurovou trubkou na hlavni...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Obrázek uživatele drace
User offline. Last seen 10 let 4 týdny ago. Offline

Satrif napsal(a):

airsoftkou? X)

img src="http://drace.info/fotky/drevo/090913hell/img00071.jpg

Přijde ti TOHLE jako airsoftka? Big smile

Já jsem ještě malé dráče, ale až jednou vyrostu, budu chrlit oheň jako tatínek!
Obrázek uživatele Satrif
User offline. Last seen 6 let 41 týdnů ago. Offline

Gauldy, já sice měl chemii neposledy skoro před čtyřmi lety, ale pokud to má ten náboj nejenom vytlačit ale přimo vystřelit tak se ten plyn musí nejdřív natlakovat. Hm, neříkám, že nemožné, ale velmi obtížné na konstrukci a předpokládám, že s velmi slabým výkonem.

By už možná bylo jednoduší si koupit pořádné díly do airsoftky, sehnat velký píst a velkou hlaveň (možná si ten píst vyrobit), speciální náboje a spáchat to dohromady. Hm, to by mohlo být docela účinný, náboj by měl válcovity tvar s čepičkou(kulka) a zespoda by byl dutý (použit mirelonovou izolaci trubek), vkládal by se pouze do špičky hlavně, celá konstrukce by se pak mohla umístit do zbytku hlavně..

drace napsal(a):
hmmmm, cim to mela udelany Viktorka na hellsingu? Nevite nekdo?
To bylo "delo" poradny ;)

airsoftkou? X)

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."
Obrázek uživatele drace
User offline. Last seen 10 let 4 týdny ago. Offline

hmmmm, cim to mela udelany Viktorka na hellsingu? Nevite nekdo?
To bylo "delo" poradny Wink

Já jsem ještě malé dráče, ale až jednou vyrostu, budu chrlit oheň jako tatínek!
Obrázek uživatele Samotář
User offline. Last seen 4 týdny 6 dnů ago. Offline

Big smile Big smile Big smile ten samej topik jsem před lety zakládal na asf a došli jsme pouze k závěru, že bude bezpečnější (výbuch zbraně při ládování je sakra reálnej RP) když budou pušky obsahovat nechemický mechanismus (k čemuž jsme došli po celkem výbušné diskuzi okolo střelného prachu). Většinou jsem viděl na akcích pružinový mechanizmus nebo gumový-prakový...

Lidstvo nemůže získat nic, bez toho aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je zákon o rovnosti výměny.
Obrázek uživatele Gauldy
User offline. Last seen 9 let 50 týdnů ago. Offline

Asi by dost záleželo na tom, jak často bys chtěl střílet. Dokážu si představit různé chemické reakce, které produkují velké množství (více či méně) neškodlivého plynu, takže dokáží vytlačit náboj. Pak bys samozřejmě nebyl rychlostřelec, ale RP efekt při nabíjení by to mělo ještě větší. Konkrétně mě napadá reakce peroxidu vodíku (ideálně kolem 30%, seženeš v drogerii) a hypermanganu (takovej fialovej prášek, starší lidé ho mají občas ve zvyku kloktat, najdeš ho asi po 15gramech v lekárnách) (to všechno dohromady zhruba 5:1) - reakce je doprovázena hustým bílým dýmem, takže bys měl postaráno i o efekt. Navíc, po prvním použití zůstává ještě zbytkový burel (sajrajt po reakci), do kterého stačí dolévat jen peroxid..
Samozřejmě si musíš sestrojit nějakou nádobu, kterou bude puška tvořit, ale má to jednu nevýhodu.. pekelně se to zahřívá, takže nepočítej s tím, že ti bude stačit PETflaška. To spíš možná něco z plechu.. ale se samotnou konstrukcí už by sis musel poradit sám, taky jsem to nikdy v životě neviděl. Druhou nevýhodou je, že ti samozřejmě postupně vzniká "odpadní kapalina", kterou by bylo nutno čas od času vylít.
Jo a peroxid je trochu žíravej Smile

To je asi vše, co mě napadá Smile

Obrázek uživatele Satrif
User offline. Last seen 6 let 41 týdnů ago. Offline

je tady někdo, kdo už pušky řešil a na nic použitelného nepřišel. :/

"They come back as dreadnoughts when they get killed..."

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

facebook