Domácí meč


12 příspěvků [Poslední]
User offline. Last seen 11 let 11 týdnů ago. Offline

Dobrý den, to jsem zase já plášť jsem prozatím nechal stranou a řeším meč.
Projížděl jsem internet a našel jsem meče, které mi přišli docela drahé. Proto jsem se rozhodl že bych si sám meč vyrobil. A chci se zeptat zda by bylo vhodné ho "stvořit" z laminátové jádra(třeba z tohohle: http://hurka.uhobitu.cz/product.php?id_product=147 ) , nevím zda se nebude ohýbat, jestli se lehce nezlomí, etc.. Prosím vás, zkušené o radu. Děkuji Finwal

''Elfové zřídka dávají jednoznačné rady, protože rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.''
User offline. Last seen 11 let 36 týdnů ago. Offline

Pokud se naucis rany tlumy a nepouzivat mec jako kladivo, ale budes rany tahat zpatky do rezu tak by jsi nemel ublizit ani opravdu tvrdou zbrani, vse zalezi pouze na tom kdo mec drzi.

Co se samotneho mece tyka tak na prvni pokus urcite dobry, ale protoze se jedna o obourucni zbran a predpokladam ze nemas platove palcove rukavice tak rozhodne meci dodelej zastitu, jinak riskujes to ze se zaradis k sorte samuraju co vetsinu bitvy prosedi v pevnosti s natlucenejma pastelkama a sotva si otevrou petku s pitim, vic nez co jine staci oby tvem useku nastvail protivnik stit a tobe se nestastne povedlo vzit to prstama rovnou do jeho hrany.

@Laminat - Pouzivam ho nekolik let a nemohu si ho vynachvalit, ohebnost je mizizva a pevnejsi jadra se nelamou, oproti drevu ma nejvetsi vzhodu v tom ze ma mensi rozmert a proto i perfektne obaleny mec nevypada jako kyj

User offline. Last seen 11 let 11 týdnů ago. Offline

Jak jsem psal, že to tlumí dobře, asi jsem byl pod vlivem počáteční euforie. Teď o tom tlumení začínám pochybovat, protože to docela dost bolí(při ráně o síle 80-100%) to jsem pochopil jako rezervu, která by měla bolet "trošku?", protože počítám že bych na LARPu používal 45-80%. Puzzled CO vy na to? Děkuji Finwal

''Elfové zřídka dávají jednoznačné rady, protože rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.''
User offline. Last seen 11 let 11 týdnů ago. Offline

Takto jsem to již otestoval na všech členeh rodiny. Tlumí to dobře.

''Elfové zřídka dávají jednoznačné rady, protože rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.''
Obrázek uživatele Olorin
User offline. Last seen 8 let 8 týdnů ago. Offline

Ahoj, na první meč to určitě není zlé. Těžko soudit podle fotek, ale možná bych se trochu obával, jestli omot není příliš utažený, to potom přestává tlumit. Naštěstí to jde jednoduše otestovat: vezmeš meč a praštíš se s ním do nohy nebo do ruky Wink (Možná to zní primitivně, ale potkal jsem i takové, kteří čerstvou zbraň vůbec nijak nezkoušeli... a taky že byla tvrdá jak šutr.)
Přeju hodně štěstí na první akci.

"Nepleť se do věcí čarodějů, protože jsou důmyslní a snadno se rozhněvají."
User offline. Last seen 11 let 11 týdnů ago. Offline

Tak jsem uskutečnil pokus o svůj 1. meč na LARP, podle Drakenova návodu. Až na jednu asi trochu větší odlišnost. Místo laminátového jádra jsem použil jádro ze dřeva. Použil jsem jádro o tlošťce 2x2cm. Měl jsem i hubenější karimatku tak jsem musel použít 2 vrsty kombinované s molitanem(jen okolo jádra=1.vrstva, karimatka=2.,3. vrstva) takže u jílce je trochu houbovitá...
Obrázky jsem umístil do fotogalerie.
http://www.larp.cz/cs/fotogalerie/ostatni/2413/domaci-mec

''Elfové zřídka dávají jednoznačné rady, protože rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.''
User offline. Last seen 11 let 11 týdnů ago. Offline

Koukal jsem ještě jednou a nebylo by tohle jádro lepší? http://hurka.uhobitu.cz/product.php?id_product=146
dík za odpověď Finwal

''Elfové zřídka dávají jednoznačné rady, protože rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.''
User offline. Last seen 10 let 5 týdnů ago. Offline

Finwal napsal(a):
a ještě, zní to asi trochu trapně, ale když budu chtít dělat obouruční meč tak: bude dlouhý 110 nebo 120cm a kolik by měl být dlouhý jílec. Děkuji za odpověď(tohle je asi můj poslední dotaz) Finwal

Jílec bude dlouhý tak, abys tam dal obě ruce + aby se to dobře drželo.. Někteří lidé preferují delší jílec aby měli větší páku jiným stačí tak akorát na 2 ruce a kousek..

User offline. Last seen 12 let 31 týdnů ago. Offline

Je to mnohem lepší než dřevo, ohebnost je zanedbatelná, snad jen bude zbraň skoro neznatelně "pružit".
Sám mám z Hůrky meč a mohu potvrdit kvalitu, tohle ti vydží při správné údržbě dlouhá léta, možná bych zkusil šáhnout do úspor a vzít si třeba za 600 meč z jejich výroby nebo za 500 sekeru...
Avšak bral bych jádro spíše masivnější, třeba tohle:
http://hurka.uhobitu.cz/product.php?id_product=153

User offline. Last seen 11 let 11 týdnů ago. Offline

a ještě, zní to asi trochu trapně, ale když budu chtít dělat obouruční meč tak: bude dlouhý 110 nebo 120cm a kolik by měl být dlouhý jílec. Děkuji za odpověď(tohle je asi můj poslední dotaz) Finwal

''Elfové zřídka dávají jednoznačné rady, protože rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.''
Obrázek uživatele Tarenor
User offline. Last seen 3 dny 3 hodiny ago. Offline

Finwal napsal(a):
...a více ohýbytelná...-to má znamenat, že se při nárazu zdeformuje do tvaru podkovy, nebo že se skoro nepoznatelně ohne jako dnešní flexi hokejky?(nemyslím to ironicky, ale jen jsem ještě tenhle materiál v ruce nedržel a z obrázku toho moc nepoznám) Děkuji za odpověď Finwal

Odhadem až 45°. Pak se pochopitelně vrátí zpět do původní polohy. Taková plácačka Smile
Ale záleží na vlastnostech materiálu (složení, tloušťka, počet k sobě přilehlých kusů).

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.
User offline. Last seen 11 let 11 týdnů ago. Offline

...a více ohýbytelná...-to má znamenat, že se při nárazu zdeformuje do tvaru podkovy, nebo že se skoro nepoznatelně ohne jako dnešní flexi hokejky?(nemyslím to ironicky, ale jen jsem ještě tenhle materiál v ruce nedržel a z obrázku toho moc nepoznám) Děkuji za odpověď Finwal

''Elfové zřídka dávají jednoznačné rady, protože rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.''
Obrázek uživatele Tarenor
User offline. Last seen 3 dny 3 hodiny ago. Offline

Ahoj,
pokud bys použil toto jádro podle Drakenova návodu: http://www.larp.cz/sites/default/files/vyroba_mece.ppt (PPT 1,5 MB), pak zraň bude lehčí a více ohýbatelná než zbraň s jádrem pevným. Ale myslím si, že lámat se nebude.

Správce LARP.cz
2. viceprezident ASF Asociace Fantasy, z. s.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

facebook